پولی چدنی دوتکه با بوش گوه ای, پولی دوتکه چدنی و آلومینیومی

تولید پولی دو تکه چدنی و آلومینیومی گوه ای

پولی چدنی گوه ای

پولی چدنی دو تکه با بوش گوه ای و پولی آلومینیومی دو تکه

پولی های انتقال قدرت : v type
پولی یا به اصطلاح بازار (فولی) نوع وی بلت (تسمه وی) ، نام قطعه ای است که در صنعت و در هرکجا که انتقال قدرت از طریق موتور و تسمه انجام شود اعم از صنایع بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد، به طور مثال خودروها، کولرهای خانگی، معادن بزرگ، پتروشیمی ها و پالایشگاهها ، کارخانجات سیمان و…لذا همانطور که مشاهده می شود پولی ها به طور گسترده در وسایل روزمره و صنعتی نقش مهمی را بر عهده دارند و با وجود تمام پیشرفتهای علمی و تکنولوژیک هنوز به مانند گذشته از این قطعه استفاده می شود. انتخاب یک پولی خوب و استاندار می تواند کمک بزرگی به سازندۀ دستگاه باشد، این به آن معنا است که پولی در واقع قلب تپنده ی یک دستگاه است. پولی هایی که در بازار عرضه می گردند از نوع سنتی بوده و عمدتا غیر استاندارد می باشند که مسائلی از قبیل استاندارد نبودن شیارهای تسمه، لنگ بودن و در نهایت مشکلاتی را در نصب و دمونتاژ دارند، شرکت پیشگام تجهیز تهویه هم آرا با بهره گیری از استانداردهای جهانی از سال 1379 تا کنون اقدام به ساخت نوع دیگری از پولی کرده است که اصطلاحا به نام پولی گوه ای یا پولی دو تکه شناخته می شود و مزایای بسیاری در مقایسه با نوع قبلی دارد. این قطعه برای اولین بار با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب در مقایسه با کشورهای تولید کننده در منطقه از جمله ترکیه توسط شرکت پیشگام تجهیز تولید شده و در اختیار مصرف کنندگان داخلی قرار گرفته است، پولی دو تکه به دو شکل پولی چدنی گوه ای و پولی آلومینیومی (ساده نافدار و دو تکه گوه ای) با بوش لبه دار ساخته میشود. از مزایای پولی استاندارد با محاسبات دقیق می توان محاسن زیادی را برشمرد:

pully
تفاوت پولی دو تکه در مقایسه با نوع یک تکه در این است که این نوع پولی به وسیلۀ بوشی که در وسط قطعه تعبیه شده بر روی شفت مورد نظر ثابت می شود. بوش نیز به راحتی و بدون ضربه یا فشار مضاعف روی شفت قرار گرفته و با بستن پیچهای تعبیه شده در محل خود ثابت میگردد و در ضمن عمل الانگ کردن یا ساعت کردن قطعه را نیز هم زمان انجام می دهد.حسن دیگر و بسیار مهم این قطعه آن است که اگر پولی زمان بسیار طولانی در مجاورت رطوبت و شرایط بد نصب شده و دچار زنگ زدگی شده باشد نیاز به پولی کش ندارد و به راحتی از شفت جدا شده و هیچ گونه صدمه ای به مجموعه شفت، یاتاقان و موتور وارد نمی سازد. در صورتی که در زمان تعمیرات، به هر دلیلی سایز شفتی که قبلا پولی روی آن نصب بوده نیاز به تغییر داشته باشد برای نصب مجدد پولی فقط بوش آن تعویض می گردد و نیازی به تعویض کل پولی نمی باشد.
استفاده از پولی استاندارد با محسابات دقیق مزایای دیگری نیز دارد که به طور خلاصه آنها را ذکر میکنیم:
1- افزایش کارایی دستگاه در طول زمان استفاده
2- افزایش عمر تسمه
3- کاهش صدای ناهنجار دستگاه
4- بالا رفتن عمر مفید دستگاه

پولی چدنی گوه ای از پر مصرف ترین نوع پولی در سطح بازار میباشد که این امر نشان دهنده اعتماد و رضایت مشتری در استفاده از این قطعه بوده است.

مطالب مرتبط